Innowacja pedagogiczna w kl. IB – zajęcia otwarte

Zbliża się do końca realizacja innowacji pedagogicznej w klasie IB pod hasłem Gmina Nowe Piekuty – kraina, która się w sercach zaczyna. Dzieci postanowiły zaprezentować swoją wiedzę, prace plastyczne i literackie na temat rodzinnych miejscowości, symboli gminy Nowe Piekuty, Miejsc Pamięci Narodowej, bohaterów małej ojczyzny. 27 kwietnia 2018 r. odbyły się zajęcia otwarte prowadzone przez wychowawczynię Eugenię Pogorzelską, na które przybyli: Pan Marek Kaczyński – Wójt Gminy Nowe Piekuty, Pani Ewa Pruszyńska – Sekretarz Gminy, Pani Danuta Wyszyńska – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach, Pani Maria Łapińska – Wicedyrektor Szkoły oraz rodzice wszystkich uczniów klasy IB.

Uczestnikom zajęć przedstawiono prezentację multimedialną przypominającą najważniejsze wydarzenia związane z realizacją innowacji (spotkania, zwiedzanie stolicy gminy, wyjazdy do miejscowości: Krasowo-Częstki, Skłody Borowe, Jabłoń-Dobki, Stokowisko, poznawanie bohaterów lokalnej społeczności). Następnie uczniowie pracując indywidualnie i w grupach wykonywali ćwiczenia oparte na różnorodnych tekstach kultury. Do oceny ich pracy włączono gości i rodziców. Zebrani mogli obejrzeć kronikę innowacji oraz wystawkę wytworów uczniów. Głos zabrali Pan Wójt i Pani Dyrektor. Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką dla dzieci oraz rozmową gości i rodziców z wychowawczynią przy herbatce o efektach innowacji.