Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 30.04.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę (227.) uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

Uczniowie i nauczyciele zebrali się, by wysłuchać części artystycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Zebrani mieli okazję przypomnieć sobie rys historyczny wydarzeń, które towarzyszyły uchwaleniu Konstytucji Majowej. Odczyty i recytacje były wzbogacone przez pieśni patriotyczne wykonane przez chór szkolny przy akompaniamencie uczniów (gitary, pianino) oraz pani P. Kołtyś (skrzypce).

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Maria Łapińska.