„W tajemniczej krainie krasnali”

29 maja 2018 roku przedszkolaki wyjechały do MOK w Zambrowie, aby obejrzeć baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali”, w wykonaniu aktorów Teatru Dzieci i Młodzieży „DUDUŚ” z Łodzi. W wycieczce uczestniczyły dzieci z Punktu Przedszkolnego „Wesoły Promyk” oraz dwóch grup 6 latków.

Przedstawienie było pogodne i wesołe, pełne śpiewu, tańca i ruchu scenicznego. We wspaniały nastrój tajemniczejkrainy krasnoludków wprowadzili nas aktorzy, specjalnie przygotowana scenografia, piękne kostiumy aktorów oraz cudowna muzyka. Przez krótki czas dzieci znalazły się w zaczarowanym i magicznymświecie baśni, w świecie skrzatów, wesołych smerfów, królików oraz złych troli i czarownic. Widzów zachwyciły różnobarwne efekty świetlne, jakie towarzyszyły spektaklowi. W trakcie przedstawienia dzieci bawiły się i brały   w nim czynny udział. Razem z aktoramiśpiewały i tańczyły. Wiele radości i zabawy oraz śmiechu wniosły ciekawe konkursy, w których mogli brać udział chętne maluchy. Każdy uczestnik konkursu został obdarowany upominkiem.

Była to dla wszystkich cudowna zabawa oraz wprowadzenie naszych maluchów w świat sztuki. Dzieci gromkimi brawami podziękowały aktorom za wystawiony spektakl i z uśmiechami na twarzy wróciły do przedszkola, by tam wspólnie podzielić się swoimi wrażeniami.

Ewa Markowska